Langi Langi Beach Bungalows 3*

21

Именуван по ароматичен цвет, LangiLangi Beach Bungalows се наоѓа во селото Нунгви на северниот брег на Занзибар, кој е најцентрална сместувачка и туристичка дестинација. Овој брег е познат по длабокото море, риболов, како и по фантастична плажа за пливање и пловење со локалните Доу бротчиња.

Курсевите за PADI нуркање, нуркањето и едрењето се само дел од забавите што ќе ги уживате тука во LangiLangi.

LangiLangi бунгаловите се лоцирани на најубавиот дел во Nungwi, дел од нив се дирекно покрај океанот, дел се покрај базенот и дел во прекрасната, тропска градина.

Галерија

Ценовник

АВИО БИЛЕТ + 1 НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ВО ДОХА + 9 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК + СИТЕ ТРАНСФЕРИ 

 

 

 

Langi Langi beach bungalows 3*  

УСЛУГА

06.09 – 19.12.2017 

Цена по лице во STANDARD DBL – Garden View

BB

1.059 €

Цена по лице во POOL ROOMS – Pool View

BB

1.095 €

Цена по лице во SEA VIEW SUITE –Sea View

BB

1.255 €

Цена по лице во MARHABA SUITE –Sea View

BB

1.415 €

Доплата за полупансион (HB) 30€ по лице по ден

* Цените се во евра, плаќањето се врши исклучиво во денари 1€=62мкд

Забелешки