МАДРИД

мад 2

Главниот град на Шпанија, Мадрид, важи за еден до најубавите европски градови, со фасцинантна архитектура, голем број на културни атракции и туристички дестинации кои едноставно ќе ве остават без здив.

Мадрид е и најголемиот град на Иберискиот Полуостров а со своите окулу четири милиони жители, бурната историја и богатата традиција се вбројува во најубавите Европски метрополи.
На современиот турист Мадрид може да му понуди многу нешта, почнувајќи од велелепните и импресивни плоштади (Puerta del Sol, Plaza Mayor, Cibeles), широките булевари (Grand Via, Opera, Plaza Mayo), многубројни музеи (Prado, Reina Sofia, Thyssen-Bornemisza, Pomorski muzej) , прекрасните паркови меѓу кои би го истакнале Retiro со  емалите  вештачки езерца, па се до големиот број на ресторани, барови и дискотеки со богат ноќен живот

Hotel Santos Praga 4*

Галерија

Ценовник

Hotel Santos Praga 4*

ВРЕМЕ НА ПРЕСТОЈ

  29.12.2017 – 02.01.2018

УСЛУГИ

BB

НОЌЕВАЊА

4

 

 

LAST MINUTE Цена по лице во двокреветна соба

475 € / 29.450 мкд

Доплата за еднокреветна соба

160 € / 9920 мкд

Попуст за трето лице

       - 70 € / - 4340 мкд

ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА  НА АРАНЖМАНОТ ПОТРЕБЕН Е МИНИМУМ ОД 20 ПАТНИЦИ
Плаќањето ќе се врши исклучиво во денари по курс од 62мкд за 1€

Oпштите услови за патување на АУРОРА ТУРС и СКТМ се составен дел од овај аранжман

Програма на патување

Забелешки