Melia Bali 5* / Nusa Dua

MELIA BALI

www.melia.com

Се наоѓа на брегот на Nusa Dua, нај престижната одморалишна енклава на Бали, и претставува уникатно светилиште со егзотична убавина и удобност за оние кои бараат одмор од соништата.Целиот имот зазема 10,7 хектари бујна тропска градина со огромна лагуна и базен кој се протега низ целиот комплекс. Современата тропска архитектура , храбриот декор и пространата градина се израз на суштинското на Бали.
Хотелот ужива одлична локација, на само 11 километри од Меѓународниот аеродром. Тоа е во непосредна близина на Bali Collection, главната шопинг зона.

 

 

 

Галерија

Ценовник

 

Melia Bali Villas & SPA 5* +
Nusa Dua  STD

Време на престој

Лето 2018 (Мај – Август)

Услуги

BB

BB

BB

Ноќевања

7

10

12

Цена по лице во двокреветна соба

1.230 €

1.430

1.630 €

Доплата за период 15.07-31.08 (лице/ноќ)                                                        23

 

Програма на патување

Забелешки