Minamark Resort & Spa 4*, Sakala

MM 4

MinaMark Beach Resort е рај за семејства и парови. Локацијата на хотелот го прави идеален избор за сите кои сакаат да комбинираат релаксација со социјални и спортски активности за време на нивниот одмор. Се нтааоѓа во центарот на енергична Сакала област на Хургада па гостите во овој хотел се сигурни дека никогаш нема да им недостасуваат барови, ресторани и продавници.

Со повеќе од 300 соби, вклучувајќи семејни соби и VIP апартмани, MinaMark Beach Resort има одличен избор на соби за да се обезбеди секој гостин да има релаксирачки и удобен престој. Сите соби се  со климатизација и звучна изолација како стандард.

Гостите можат да резервираат All Inclusive, полупансион, ноќевање со појадок или само-угостителски престој. Одморалиштето има еден главен ресторан, Percado, кој служи низа на интернационални кујни и вклучува појадок, ручек и вечера. Исто така постои и базенски бар и бар на плажа  како и снек бар од страна на базен.
Хотелот, исто така, може да се пофали со свој приватен дел на плажата до  која гостите можат да пристапат со минување низ бујна, тропска градини. За оние кои претпочитаат базени, хотелот нуди и избор на три отворени базени со чадори за сонце и лежалки, така што гостите можат навистина да се релаксираат и да уживаат .

Хотелот располага и со сауна, спа, велнес центар, туш Vichy и турски бањи. Третмани за убавина, третмани за тело и масажи се исто така достапни за мала надокнада. Ако патувате со семејството, хотелот, исто така, нуди услуга за чување на деца и детски клуб, како и игралиште и дневна соба за да го одржат семејството среќно.

Ве молиме запомнете: сосема нов аква парк (2 нови базени за деца и возрасни) ќе се отвори од јуни 2018 година.

Галерија

Ценовник

СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.МАЈ

MINAMARK RESORT & SPA 4*

ПОАЃАЊЕ (C-INN) 02.јул 09.јул 16.јул 23.јул 30.јул 06.авг 13.авг 20.авг 27.авг 03.сеп 10.сеп

Sakala

ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 08.јул 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
All Inclusive (AI) НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д
DBL SUPERIOR возрасен 355 355 365 365 375 375 375 375 365 365 355
(2+2 / 3+1) 1 Дете 2-12,99 & 2 дете 2-5,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  2 дете 6-12,99 290 290 295 295 300 300 300 300 295 295 290
  3 возрасен 325 325 335 335 345 345 345 345 335 335 325
(1+1) (1+2 = DBL) Доплата за 1/1 соба 65 65 70 70 75 75 75 75 70 70 65

 

MINAMARK RESORT & SPA 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 02.јул 09.јул 16.јул 23.јул 30.јул 06.авг 13.авг 20.авг 27.авг 03.сеп
Sakala ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
All Inclusive (AI) НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д
DBL SUPERIOR возрасен 519 529 539 539 549 549 549 539 529 519
(2+2 / 3+1) 1 Дете 2-12,99 & 2 дете 2-5,99 265 265 265 265 265 265 265 265 265 265
  2 дете 6-12,99 392 397 402 402 407 407 407 402 397 392
  3 возрасен 454 464 474 474 484 484 484 474 464 454
(1+1) (1+2 = DBL) Доплата за 1/1 соба 127 132 137 137 142 142 142 137 132 127

Програма на патување

Забелешки