Hotel MPM Sport 4*, Bansko

43824448

 

https://mpmhotels.bg/hotel/mpm-sport-hotel/

 Локација: Модерен и добро позициониран ski in / ski out хотел се наоѓа на само 200 метри од гондолата и 1,5 км од центарот на стариот дел на градот.

 Сместување: Хотелот располага вкупно 82 соби, секоја опремена со бања (туш / wc), телефон, сателитска ТВ, интернет, мини бар, фен, бања, балкон, кујнско катче во дел од собите.

 Содржини: Рецепција 24/7, ресторан, таверна во етно стил, 2 бара, затворен базен (бесплатно), Велнес & СПА центар, внатрешен базен, теретана/фитнес (бесплатно), сауна (бесплатно), парна бања (бесплатно), третмани и масажи (со доплата), изнајмување на велосипеди или автомобил, паркинг, остава за ски опрема, 24 часовна услуга во соба, детско катче,  интернет, лифт, Wi-Fi без наплата во сите делови во хотелот. Хотелот има паркинг и гаража со доплата.

 SPA & Wellness: Римска бања, парна бања, затворен базен, сауна, џакузи, топла када на отворено, солариум, салон за масажа, фитнес центар, како и голем број на специјализирани третмани за убавина на телото. Градината вклучува отворено огниште и столици.

 

 

Галерија

Ценовник

 

Hotel MPM Sport 4*, Bansko МАХ.
ЛИЦА
28.12 – 04.01 05.01- 11.01 21.12 – 27.12
12.01 – 08.03
01.12- 20.12
09.03- 15.04
ТИП НА СОБА HB HB HB HB
DBL Executive 2+1 77,10 € 66,10 € 52,40 € 43,60 €
SGL  1+0 157,40 € 134,30 € 85,90 € 77,10 €
DBL deluxe  2+1 91,40 € 79,30 € 59,00 € 46,90 €
APP 1 спална  2+2  122,80 € 104,60 € 83,70 € 70,50 €

 

АКЦИЈА
25% за уплати до 31.07.2018, -20% за уплати до 31.08.2018, -15% за уплати до 30.09.2018, -10% за уплати до 31.10.2018,
  7=6, 10=9, 11=10, 14=12 за пристигнувања до 21.12.2018 и во после 15.03.2019.  
Гратис ноќевањата се калкулираат по последните ноќевања. Попустите не се комбинираат.

 

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се во евра, а плаќањето се врши исклучиво во денари 1евро=62мкд.
Минимум престој 3 ноќевања во периодот 21.12-27.12.2018 & 12.01 – 08.03.2018;
Минимум престој 4 ноќевања од 05.01 – 11.01.2019
Минимум престој 5 ноќевања од 29.12 – 04.01.2019 

 

 

Забелешки