MSC Splendida

MSC_Splendida_5

MSC-Splendida- вкус на слаткиот живот, луксузен брод за крстарење на кој што совршено се споени врвната технологија и перфектната удобност. Елегнтно дизајниран во Италијански стил, MSC Splendida е еден од најубавите бродови за крстарење на MSC флотата и представува вистински рај за одмор.За посебно задоволство на гостите тие ќе можат да уживаат во MSC AUREA SPA.
MSC AUREA SPA, e комбинација на магијата на Бали масажите и традиционалната водена бања, кои потекнуваат од времето на Антички Рим.Сауни, турски купки, солариум, просторија за релаксација, таласотерапија, просторија за масажа, џакузи – сите овие содржини им стојат на располагање на гостите .За оние кои сакаат повеќе спорт можат да се рекреираат во фитнес салата со прекрасена поглед на море.Од содржините за забава ,на Msc-Splendida се наоѓаат 4 базени, терен за сквош, возбудлива симулација на формула 1 и уште многу други задоволства….

СМЕСТУВАЊЕ:
Внатрешна кабина големина околу 16 м2. Единечни кревети кои можат да бидат на барање поврзани како брачен кревет (освен хендикепирани кабини), климатизација, бања со туш, интерактивна ТВ, радио (достапни преку ТВ канали), телефон, интернет пристап (не е вклучено во цена), мини бар, сеф.
Надворешна кабина со поглед кон море големина околу 17 м2 до 20 м2. Единечни кревети кои можат да бидат на барање поврзани како брачен кревет (освен хендикепирани кабини), климатизација, бања со туш, интерактивна ТВ, радио (достапни преку ТВ канали), телефон, интернет пристап (не е вклучено во цена), мини бар, сеф.
Балконска кабина со големина околу 22 м2. Единечни кревети кои можат да бидат на барање поврзани како брачен кревет (освен хендикепирани кабини), климатизација, бања со туш, интерактивна ТВ, радио (достапни преку ТВ канали), телефон, интернет пристап (не е вклучено во цена), мини бар, сеф.
Апартман со балкон големина околу 33 м2. Единечни кревети кои можат да бидат на барање поврзани како брачен кревет (освен хендикепирани кабини), климатизација, бања со туш, интерактивна ТВ, радио (достапни преку ТВ канали), телефон, интернет пристап (не е вклучено во цена), мини бар, сеф.

БРОДСКИ СОДРЖИНИ:
La Reggia Restaurant – MSC Splendida ” LA REGIA ” карактеристиките посветуваат внимание од најмалите детали во кабинетите на рафиниран порцелан и кристал до сребрени додатоци. Секоја вечер, “LA REGIA” нуди различни мениа посветени на една од италијанските провинции со типична кујна и познати вина. Ресторан Вила Ил на Стерн на бродот, во согласност со убавата панорама. Тој е инспириран од темите на транспарентност додека светлината се користи во дизајнот на ресторанот. Ресторанот нуди избрано Медитеранско мени, вклучувајќи светлина и внимателно избрани јадења. Ресторанот L’Olivo Галерија нуди избрани деликатеси од четиринаесет медитеранските зеји: Алжир, Хрватска, Кипар, Египет, Франција, Грција, Израел, Италија, Либија, Мароко, Португалија, Шпанија, Тунис и Турција. Ресторан Ел Сомбреро Текс Mex е вистинскиот избор за љубителите на зачинета храна. Постојат сите вкусови на мексиканската кујна од стекови па се до тексашки енчилада, Фајтас и Буритос, такос, гуакамоле и тортиља во придружба на мексиканско пиво, текила и маргарита. Традиционалната атмосфера на овој ресторан надополнува отворена кујната. Пурпур Бар џезот ќе Ве воодушеви во изборот на пијалоци инспирирани од џез музиката меѓу кои: ретки марки на виски, коњак, весел грапа, најдобрите брендови на водка, џин и текила. La Piazzetta продавница за колачи, слободно може да се каже свет кој потсетува на фабриката за чоколада Вили Wonka.
Забава – MSC Cruises се бескомпромисно посветени на своите патници, а тоа е најмногу евидентно во незаменливите забавни програми. Има прекрасен театар со 1600 седишта Strand, 33 футуристички Диско клубови, казиното Кралската палма , која опфаќа 1000 квадратни метри и сала на видео игри.

Галерија

Ценовник

MSC SPLENDIDA
Тип на кабина

 
 

  25 – 01-’15
08,15 -02 – ’15

01,22- 02- ’15

Цена по лице

Пристанишна такса

01,08,15,22,29 -03 /
05,12 – 04 -’15

Внатрешна кабина   BELLA

229 €

279 €

329 €

120€

Внатрешна кабина FANTASTICA

309 €

329 €

429 €

120€

Прозорска кабина  BELLA

399 €

449 €

529 €

120€

Прозорска кабина  FANTASTICA

479 €

559 €

609 €

120€

Балконска кабина  BELLA

579 €

639 €

709 €

120€

Балконска кабина  FANTASTICA

709 €

759 €

809 €

120€

3/4 возрасно лице  BELLA

79 €

99 €

109 €

120€

3/4 возрасно лице  FANTASTICA

109 €

129 €

139 €

120€

Деца до 18 год со две возрасни лица

бесплатно

бесплатно

бесплатно

120€

Програма на патување

Забелешки