Nei Pori / Villa Maggas

Nei Pori MAGGAS (1)_m

Nei Pori е место, кое сеуште претставува најурбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пирериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелеите појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, Картинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотиф за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните, а објектите кои се наоѓаат во понудата и оваа година, со нескриено задоволство Ви ги презентираме повторно.

Maggas Apartments се наоѓа веднаш до вилата Анастасиос во Неи Пори. Објектот располага со неколку студија и апартмани, пространи и одлично опремени со тоалет и туш, кујна, ТВ и клима уред, како и балкон односно тераса. Апартманот е со две посебни соби со одвоена кујна и тоалет. Внатрешната организираност и тивкиот престој е императив за мирен и убав одмор. Особено е препорачлива за фамилијарни луѓе кои посакуваат мирен и тивок одмор, а секако и за оние кои се во години и од одморот навистина очекуваат мирни и пријатни мигови под сенките на дрвјата во дворот. Близината на супермаркетот од само неколку метри е идеална можност за во текот на престојот.

Галерија

Ценовник

Наем: 7 ноќевања со сопствен превоз

 

- Цените се однесуваат на наем на студио или апартман за 7 ноќевања (без превоз).
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)

Програма на патување

Забелешки