Koviou Holiday Village 3*, Nikiti, Sithonia

1962592_961451423871735_5199318682558758435_n

*** РАН БУКИНГ ***
10% ПОПУСТ за резервации !!

Nikiti е туристичко место кое се наоѓа на вториот крак од полуостровот Халкидики наречен Ситониа. Близината на морето придонела, некогаш стариот дел од селото лоциран во ридестата област со централно изградената црква, во педесетите години значително да се шири кон брегот и песочните плажи. Приморските рамнини кои станаа составен дел од плановите за развој на Никити, денес се каратеризираат со мноштво хотели и објекти за сместување на бројните туристи. Освен во самото место, брјни капацитеи се изградени и во неговата непосредна близина како што е и плажата “Ковиоу бич”.

Локација: Грција / Халкидики / Ситониа / Никити / Ковиу бич

Опис: Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250м. Хотелот има голем убаво уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатeн

Сместување: Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби.Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања.

Плажа: Прекрасната песочна Ковиу плажа е оддалечена е околу 300 m или 5 мин. од хотелот. До плажата се стигнува преку пат (или подземен премин под патот) по поплочена пешачка патека. Хотелот располага со сопствен сектор на плажата со лежалки и чадори кои се со доплата, според правилата на хотелот.

Услуга: Полу Пансион  (појадок и вечера на база на шведска маса)

koviou 3

 

 

Галерија

Ценовник

KOVIOU HOLIDAY VILLAGE 3*, Sithonia              
услуга Месец MAJ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
Nikiti   термин 19 26 2 9 16 23 30 7 14 21 28 4 11 18 25 1 8 15 22
По лице за 7 Ноќевања HB DBL (2+2 / 3+1) / 199
159
229 269 299 329 349 389 419 449 449 449 449 429 359 299 239 199 169
DUPLEX (2+2) / 219
175
249 289 319 349 379 429 459 499 499 499 499 449 389 339 269 219 189
1 и 2 дете 0-11,99 год. -100%  /  3 и 4 возрасен 12+ год. -50%
Максимален капацитет на стандардна соба е 3возрасни + 1дете, односно 4 возрасни во DUPLEX соба 
*** РАН БУКИНГ: 10% ПОПУСТ за резервации // +5% ПОПУСТ  ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ !!!
 
  • Цените се однесуваат за сместување по лице, во соба според табелата и за минимум престој од 7 ноќевања и услуга – полупансион + (појадок и вечера со пијалок).
  • Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

 

 

 

Програма на патување

Забелешки