Nydri / Villa Spiros

Lefkada SPIROS (1)_m (1)

Неговата местоположба и севкупна понуда беа неговите адути за нашиот избор. Nidri е прекрасна фотографија на природата. Поглед кон копно, поглед кон море… секаде исто – несекојдневна убавина. Градчето кое како најпознат туристички центар на Лефкада со години го диктира туристичкиот развој на островото и денес е најбараната негова детинација за одмор. Пиењето кафе со поглед кон морето од терасите долж неговото шеталиште, одморот под сенките на дрвјата виснати над малите плажи, пловењето со брод или чамец до островите на дофат од него и уживањето во нивната негибната природа се само неколкуте можности за несекојдневен престој на него. А доколку решите да се запознаете со јонските острови, со еднодневната тура на бродовите кои испловуваат од него ќе допрете до природата која секојпат ќе Ви буди спомени.

Apartments Spiros Се наоѓа непосредно пред самиот влез во местото Нидри. Мирниот дел од градот, близината на чистите плажи, како и прекрасниот поглед кон морето кој се шири пред убавите балкони, го прават овој објект идеален за убав одмор. Овој објект располага, со десетина двокреветни и трокреветни студија. Спирос со својот двор и мирна околина е идеално место за одмор. Студијата се квалитетно опремени со соодветен мебел и потребни содржини. Секое студио располага со сопствена кујна, тоалет и балкон со поглед кон дворот или кон морето.

 

Галерија

Ценовник

 

ЛЕФКАДА наем МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
соба / студио / апартман термин 18 25 1 8 15 22 29 8 17 26 4 13 22 31 7 14 21
(7 или 9 ноќевања) ноќевања 7 7 7 7 7 7 9 9 9 9 9 9 9 7 7 7 7
  STD 1/2 (2 лица) 90 112 140 161 185 212 314 360 396 436 436 436 363 236 197 157 126
SPIROS “B” (tv, ac*) до 31.Март 84 105 131 150 173 198 293 335 369 406 406 406 338 220 184 147 118
Нидри STD 1/3+exb (4 лица) 94 117 146 168 193 222 328 377 414 456 456 456 380 246 205 164 132
  до 31.Март 88 109 136 157 180 207 306 351 386 425 425 425 354 229 191 153 123

- Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD).

 

Програма на патување

Забелешки