Ozkaymak Falez Hotel 5*/Lara

0_L
Локација : се наоѓѐ во центарот на Анталија ,на околу . 11 км од аеродромот.                                                                                        
Сместување: Хотелот има вкупно 342  соби.
320 стандардни соби(28 м2, мах 2+1 лице).
20 suit соби (58 м2,дневна соба,и спална соба ,1 тоалет,мах 2+2 лица).
2 King suit соби(212 м2).
Секоја собa има страничен поглед кон морето,балкон или тераса,тоалет со када или туш кабина, фен,централна клима, директна телефонска линија,сеф( со доплата), мини бар, mini bar , SAT TV i muzički kanali.
 
УслугаUAI- (ултра се вклучено)на база отвотено бифе-шведска маса за појадок,задоцнет појадок,ручек,,утрински и попладневни ужинки,кафе,чај и ,колачи во попладневните часови,,вечера,касно бифе во ноќните часови, домашни и увозни  безалкохолни и алкохолни пијалоци,Ala carte ресторани(со однапред направена резервација  еднаш за време на престојот,за деца до 7 години не едозволен влез) .UAI не  вклучува  луксузни  страни пијалоци,флаширани пијалоци ,свежи овошни сокови,специални вина и доплата за пијалоци во коктел баровите,храна и пијалоци од 24.00-10.00час  
                                                                                   
Содржини: Хотелот има главен ресторани  каде се служат главните јадења, А la carte ресторани La Pergola, Mehtap рибен ресторан,бара каде се служат лесни оброци и пијалоци.Wi Fi е бесплатно во лобито.
 
Плажа:Хотелска приватна плажа на . 500 м од хотелот (šatl превоз). каде  лежалките, чадоритеи пешкирите се бесплатни.          
 
Спорт и забава:Хотелот има отворни базен. турско купатило,сауна,и соби за масажи,тенис,терен за одбојка,кошарка,мини фудбал ,пинг-понг,фитнес,пикадо,аеробик, центар,спортови на вода.За децата (4-12години)има мини клуб со тим на професионални аниматори.Во вечерните часови се организираат забава со аниматори за гостите.                                                                                                              
 
Се наплаќаат:Посебно се наплаќаат според ценовникот во хотелот масажа,салон за лепота,осветлување на терените за тенис,опрема и часови  за тенис, и моторизирани спортови на вода,доктор, чување деца, фризер, сервис за перење и пеглање, телефон, факс, интернет и компјутерските игри, продавници, rent a car .

 

Галерија

Програма на патување

Забелешки