Paradise Island 5*, North Male’ Atoll

paradise 10

Paradise Island 5* / North Male’ Atoll

www.paradiseislandmaldives.net

Положба: Лоциран е на 1000м. долгиот и 250м. широк остров Lankanfinolhu, на окулу 10км. оддалеченост од аеродромот Мале односно 15мин. возење со глисер.
Ресортот се одликува со бел корален песок и кристално чиста лагуна. На гостите им нуди 1 главен ресторан “Paradise” како и 4 Ala-carte ресторани ( Со Јапонска, Италијанска, Интернационална кујна и морски специјалитети ). Понудата е дополнета и со други содржини како Пица експрес, 5 барови, кафуле, базен, сувенирница, фотолабораторија, интернет WLAN (со доплата), златара, фризер, игралиште за деца и амбуланта.

Исхрана: Богата шведска маса за појадок и вечера во главниот ресторан а со доплата за полн пансион, вклучена е и шведска маса за ручек.

Сместување : На островот има 220 соби (Superior Beach Bungalow), бунгалови со површина од 26м2, сите со полуотворено купатило со када / туш, со надворешен туш, телефон, фен, ТВ, клима, вентилатор на плафон, минибар, тераса и сите на прва линија покрај море.

Спортови: Кошарка, одбојка, пинг понг а со доплата скијање на вода, едрење, банана чамци, чамец со провидно дно, сквош, бадминтон и 2 тениски терени, пикадо и фитнес центар.

Нуркање: Внатрешниот дел од гребенот е на окулу 300-400м. оддалеченост а надворешниот е на десетина минути возење со чамец. Во понуда е ПАДИ училиште за нуркање а може да се изнајми и опрема за снорклинг.

 

 

Галерија

Ценовник

Paradise Island 5*
Maldives
Superior Beach Bungalow

Време на престоj

   

 

Услуги

HB

HB

HB

Ноќевања

 

 

 

Цена по лице во двокреветна соба

 

  €

 €

 

Програма на патување

Забелешки