ЛЕТНА ПОНУДА Бали / Бали + Сингапур

bali-indonesia-2-696x392

Бали – Рајскиот остров на боговите. Сместен во југоисточна Азија, на екваторијалниот премин на Индинскиот со Тихиот Океан, Индонезија. Овој тропски остров е толку сликовит што на прв поглед ќе ви се чини нереален. Опкружен е со кристално чисто море и долги, бели песочни плажи, додека во внатрошноста владеат џунгли, високи вулкански планински масиви, сликовити локални населби и импресивни оризови тераси. Бали е дестинација и атракција за секој посетител. Плени со богатото историско наследство за кое балижаните се особено горди. Овој народ успеал да ја задржи својата долга верска традиција која се отсликува на секој начин во секојдневниот живот на населението и во архитектурата која изобилува со величенствени храмови и палати.  За сурферите и љубителите на слични водени спортови нај атрактивна е западната обала каде се наоѓаат некои од нај убавите плажи на светот, додека источната обала е рај за релаксиран и мирен фамилијарен одмор со плажи од ситен песок и мирно море. Меѓу по атрактивните туристички области се Кута, Санур и Нуса Дуа, кои нудат многу забава, ресторани, барови и шопинг.

Галерија

Ценовник

 БАЛИ – ШОК ПОНУДА / Лето 2018 (Мај – Август)
Авион + Сместување + Трансфери + Екскурзии

                 
 ХОТЕЛ – Ноќевање со Појадок (BB) Ноќевања
(поаѓање во ден)
7 ноќи
(пон/сре/пет)
8 ноќи
(пет/нед)
9 ноќи
(пон/сре)
10 ноќи
(сре/пет/нед)
11 ноќи
(пон)
12 ноќи ***
(пон/сре/пет/нед)
Доплата за период
15.07-31.08 (лице/ноќ)
Локација Цена по лице (еур) на Пакет во 1/2 основен тип на соба
вклучени 3 екскурзии за термини со 7/8/9/10/11 ноќи / *** 5 екскурзии за термин со 12 ноќевања
HOLIDAY INN EXPRESS BARUNA 3* Kuta 525 € 548 € 569 € 594 € 617 € 653 € 10 €
OASIS KUTA 3* Kuta 525 € 550 € 574 € 614 € 638 € 663 € 8 €
WINA KUTA 3* Kuta 545 € 567 € 589 € 614 € 636 € 663 € 8 €
IBIS STYLE BENOA NUSA DUA 3* Benoa / Nusa Dua 604 € 633 € 663 € 692 € 722 € 752 € 10 €
RESPATI BEACH HOTEL 3*+ Sanur 653 € 690 € 727 € 771 € 810 € 840 € 10 €
PARIGATA RESORT & SPA 4* Sanur 614 € 646 € 678 € 712 € 744 € 799 € 10 €
THE JAYAKARTA 4* Seminyak 624 € 556 € 687 € 742 € 774 € 810 € 10 €
MERCURE RESORT 4* Sanur 742 € 789 € 835 € 889 € 936 € 997 € 13 €
NOVOTEL BALI BENOA 4*+ Benoa 791 € 853 € 914 € 919 € 980 € 1.056 € 13 €
HOLIDAY INN RESORT BENOA 5* Benoa / Nusa Dua 712 € 754 € 796 € 810 € 853 € 899 € 13 €
HOLIDAY INN RESORT BARUNA 5*  Kuta / Tuban 722 € 769 € 815 € 879 € 926 € 919 € 10 €
BALI DINASTY RESORT 5* Kuta 761 € 818 € 874 € 899 € 956 € 1.007 € 13 €
GRAND MIRAGE RESORT 5* Benoa / Nusa Dua 783 € 848 € 904 € 919 € 976 € 1.017 € 13 €
RAMADA BINTANG 5* Kuta 799 € 858 € 914 € 978 € 1.035 € 1.105 € 18 €
HARD ROCK HOTEL 5* Kuta 879 € 956 € 1.032 € 1.096 € 1.172 € 1.253 € 20 €
INAYA PUTRI BALI 5* Nusa Dua 883 € 956 € 1.022 € 1.017 € 1.083 € 1.214 € 20 €
MELIA BALI VILLAS & SPA 5* Nusa Dua 883 € 961 € 1.032 € 1.083 € 1.157 € 1.214 € 23 €
HILTON BALI RESORT 5* Nusa Dua 993 € 1.076 € 1.164 € 1.312 € 1.400 € 1.509 € 23 €
GRAND HAYATT BALI 5* Nusa Dua 1.164 € 1.277 € 1.391 € 1.479 € 1.592 € 1.646 € 29 €
CONRAD BALI HOTEL 5* Benoa / Nusa Dua 1.074 € 1.287 € 1.399 € 1.509 € 1.622 € 1.705 € 29 €
                 
ПАКЕТ – СИНГАПУР (2 Ноќи)
Ав.Карта Бали – Сингапур / 2 Ноќевања со појадок во хотел 3* / Трансфери / Разглед на Сингапур
Доплата за ПАКЕТ СИНГАПУР (по Лице во 1/2 соба) 390 €  *Доплата на пакет цената за Бали

Програма на патување

Забелешки