Пукет

phuket2-3

PHUKET - Некогаш изолиран и малку населен остров, Пукет бргу прераснува во модерна и луксузна туристичка дестинација која е денес посетена од огромен број на туристи од целиот свет. Овој тропски рај е вистинско место за љубителите на песочни плажи, чисто и топло море и богат природен диверзитет. Покрај изобилството на убави плажи, море и сонце, Пукет нуди и други интересни вредности како будистички храмови, живописни локални места, ресторани, забава и богат ноќен живот.  Климата на островот е тропска со високи температури во текот на целата година и висока влажност во воздухот.

Галерија

Ценовник

 

 ПУКЕТ 

10 НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК  + трансфер ( аеродром – хотел – аеродром )

ХОТЕЛ НА ПУКЕТ

СОБА

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ВО 1/2 СОБА

01.04-31.10.2018

Sea View Patong Hotel 4*

пресметан попуст за резервација 45 дена пред поаѓање

Superior Room Double

775 €

Andaman Sea View 4*+

пресметан попуст за резервација 45 дена пред поаѓање

Superior Room Double

795 €

Katathani Phuket Beach Resort 5*

Deluxe Room (Bhuri Wing) Double

1.135 €

Beyond Resort Kata 5*

Superior Room DBL

1.195 

Amari Phuket 4*( AmariCoral Beach Phuket)

Superior Ocean Facing DBL

 1.245 €

Centara Grand Beach Resort Phuket 5*
пресметан попуст за резервација 185 дена пред поаѓање

Deluxe Ocean Facing DBL

 1.225 

Цените се во евра, но плаќањето се врши исклучиво во денари 1еуро=62мкд

Цените се однесуваат за издавање на ав. билети до 30.04

Забелешки