Regnum Hotel & SPA, Bansko 5*

gvp04b5jqv

Regnum Hotel & SPA 5*, Bansko
http://regnum.bg/en

 Локација: Регнум Хотел & СПА Банско се наоѓа на 400 метри од гондолата и на 900 метри од центарот на Банско.

 Сместување: Хотелот располага со Junior Sute, Executive Sute, Deluxe Sute, Grand Suites, Grand Superior Suites и King Suite. Сите студија и апартмани имаат кујна, бања (туш / тоалет), фен, мини бар, сателитска ТВ и балкон.

 Содржини: ресторан à la carte и шведска маса, летен дел за скара, Лоби бар, Ноќен бар, наргиле бар, Фитнес центар, соба за забава (пинг понг, football table, билијард), детски клуб и анимација, остава за багаж, сеф, изнајмување на Ski, Snowbard и кондури, менувачница, продавница за сувенири, фризерски салон и салон за убавина, модерна конференциска сала, надворешен бесплатен паркинг за гости на хотелот, подземна гаража со доплата, зелени површини и градина, наем на велосипеди, достапност за хедикепирани лица, велнес центар, 24 часовна услуга во соба, рецепција 24/7.

 SPA & Wellness: СПА и Велнес центар две фински сауни, парна бања, Турска бања и автентичен амам), внатрешен базен за деца и возрасни, шок туш и тропски туш, солариум, два надворешни Jacuzzi и еден VIP надворешно Jacuzzi со топла минерална вода 36° C, Relax zone, Фитнес центар, витамин бар, три соби за поединечна масажа, една соба за масажа за две лица, една VIP соба за масажа за две лица со Jacuzzi.

 Опременост на собите: 

 - JUNIUR SUITE собите се опремени со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода и тостер.

 - Executive Sute има спална и дневна со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.

 - Deluxe Sute имаат големина од 49m2 до 74 m2  со дневна соба со кујна и одвоена спални, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.

  - Grand Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2  со дневна соба со кујна и две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.

 - Grand Superior Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2  со две дневни соби, две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.

 - King Suite е наменет за оние кои сакаат голем комфорт и луксуз. Опремен е со дневна соба со кујна, две одвоени спални, две бањи со када и туш кабина, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса. Апартманот има прекрасен поглед кон Пирин Планина.

 

 

Галерија

Ценовник

Regnum Hotel & SPA 5*, Bansko МАХ. ЛИЦА ПЕРИОД 27.12-01.01 21.12-26.12;
02.01-09.01;
18.01-02.02
10.01-17.01;
03.02-28.02
01.12-20.12;
01.03-13.04
ТИП НА СОБА УСЛУГА ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ ОД НОЌ (ЕВРА)
Executive Suite – 1 спална 2+2 HB 99,00 € 81,50 € 65,00 € 54,00 €
Executive Suite MV 
за 2 лица
2+2 HB 101,30 € 84,30 € 67,80 € 56,80 €
Executive Deluxe Suite  2+2   104,60 € 87,00 € 70,50 € 60,60 €
за 2 лица HB
Grand Suite - 2 спални
за 4 лица
4+2 HB 180,50 € 139,30 € 106,30 € 92,50 €
Grand Suite MV – 2 спални
4 лица
4+2 HB 186,00 € 143,00 € 109,00 € 95,30 €
Второ дете 6-11 год  / HB 49,00 € 41,40 € 31,50 € 27,10 €
Возрасен на доп. легло / HB 56,20 € 45,80 € 38,10 € 31,50 €

 

Цената е дадена дневно од соба на база ноќевање со појадок и вечера
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD). 
Минимум престој 3 ноќевања во период од 21.12.18-26.12.2018
Минимум престој 5 ноќевања во период од 27.12.18-02.01.2019

Забелешки