Regnum Hotel & SPA, Bansko 5*

gvp04b5jqv

Сместување: Хотелот располага со луксузни студија, еднособни или двособни апартмани.

Локација: Регнум Хотел & СПА Банско е лоциран во близина на ски терените, на 400 метри од лифтовите и на 900 метри од центарот на градот во близина на реката Глазне.

Студијата имаат  простор за багажот, голема соба со мала кујна, спална соба за две лица или софа за двајца, фрижидер, телевизор и купатило со туш.

Еднособните апартмани имаат простор за багажот, дневна соба со целосно опремена кујна, фрижидер, ТВ, софа на спуштање за две лица, една спална соба и тераса.

Двособните апартмани имаат  простор за багажот, дневна соба со целосно опремена кујна, фрижидер, ТВ, софа на спуштање за две лица, две спални соба и тераса.

www.regnum.bg

Галерија

Ценовник

 

           

Тип на соба
Полупансион

Мах.лица

27.12- 02.01

23.12. – 26.12.
03.01. – 09.01. 19.01. – 03.02.

10.01. – 18.01.
04.02. – 28.02.

01.12. – 22.12.
01.03. – 14.04.

 УСЛУГА  

HB

HB

HB

HB

Executive suite

2+2

204€ 

168€ 

134€ 

110€ 

Executive suit MV 
за 2 лица

2+2

209€ 

 174€ 

139€ 

117€ 

Executive Deluxe suite 
за 2 лица

2+2

215€ 

 179€ 

145€ 

122€ 

Executive Deluxe suite MV 
за 2 лица

2+2

223€ 

 186€ 

151€ 

129€ 

Grand suite 
за 4 лица

4+2

374€ 

 283€ 

224€ 

189€ 

Grand suite MV
за 4 лица

4+2

379€ 

 293€ 

218€ 

193€ 

Grand Superior suite 
4 лица

4+2

391€ 

 299€ 

224€ 

199€ 

Grand Superior suite MV 
4 лица

4+2

397€ 

 305€ 

230€ 

205€ 

King suite
4 лица

4+4

598€ 

 414€ 

345€ 

310€ 

Возрасен на доп. легло

 

57€ 

 47€ 

38€ 

32€ 

Цената е дадена дневно од соба на база ноќевање со појадок и вечера
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Минимум престој 3 ноќевања во период од 23.12.17-26.12.2017
Минимум престој 5 ноќевања во период од 27.12.17-02.01.2018

 

Забелешки