Royal Star Beach Resort 4*, El Dahar

РС 4

Овој хотел на плажа се наоѓа во близина на центарот на Хургада, во зоната El daha. rТој нуди модерни соби , делумно со поглед кон морето, како и отворен базен, ресторан, приватна плажа и бесплатен Wi-Fi во заедничките простории.
Светлите, пространи и модерно опремени соби во хотелот Royal Star Beach вклучуваат балкон, клима уред, телевизор со рамен екран со сателитски канали, електрично бокалче за кафе и чај  и минибар. Приватната  бања е со туш кабина и е опремен со фен.

Интернационалниот ресторан служи à la carte или вклучени оброци а во хотелскиот бар се служат  најразлични пијалоци.

Нова марина се наоѓа на 4,7 километри од хотелот  а меѓународниот аеродром Хургада е 9 километри.

Галерија

Ценовник

СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.МАЈ

ROYAL STAR BEACH RESORT 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 02.јул 09.јул 16.јул 23.јул 30.јул 06.авг 13.авг 20.авг 27.авг 03.сеп 10.сеп
  ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 08.јул 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
All Inclusive (AI) НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д
DBL STD возрасен 355 355 365 365 375 375 375 375 365 355 355
(2+1) 1 дете 2-11,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  3 возрасен 325 325 335 335 345 345 345 345 335 325 325
(1+1) Доплата за 1/1 соба 65 65 70 70 75 75 75 75 70 65 65
ROYAL STAR BEACH RESORT 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 02.јул 09.јул 16.јул 23.јул 30.јул 06.авг 13.авг 20.авг 27.авг 03.сеп
  ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
All Inclusive (AI) НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д
DBL STD возрасен 499 509 519 529 539 539 539 529 509 499
(2+1) 1 дете 2-11,99 265 265 265 265 265 265 265 265 265 265
  3 возрасен 434 444 454 464 474 474 474 464 444 434
(1+1) Доплата за 1/1 соба 117 122 127 132 137 137 137 132 122 117

Програма на патување

Забелешки