Royl Alhambra Palace 5*, Side

ris_allegato_rfqpbofwbyxw_xwpujdpr

Локација:
Хотелот се наоѓа на 40 км од Аеродромот во Анталија, 5 км од центарот на Сиде, на самиот морски брег  во областа на  Colakli.Отворен е во 2012 година и се простира на површина од 60.000 м2.

Содржина:
Хотелот располага со повеќе од 579 соби од  кои 413 superior стандардни соби-40-46м2 за мах 3+1 лице,48  duplex фамилиарни соби -80м2 на спрат,1 спална соба ,1 купатило,и во приземје спална соба за деца и купатило со туш,без врата помеѓу спратовите мах за 4 лица,35 фамилиарни соби-72м2,2 спални соби,1 дневна соба,1 купатило за мах 2+2 лица,20 junior suit  соби-70м2,1 спална соба,1 дневна соба,2 тоалета,хидромасажна када,за мах 2+1 лице,60  Alhambra suit соби-63м2,1 голема соба со дел за седење,1 тоалет за мах  3+1 лице,5 соби за лица со посебни потреби. . Сите соби се опремени со централен  клима уред, сателитска LCD TV, бања, балкон / тераса, мини бар(безалкохолните пијалоци и пиво секојдневно се надополнуваат), фен,сеф,страниќен поглед кон морето или поглед кон градината.

Услуга:
Ultra All Inclusive се вклучено на база шведска маса  и тоа појадок,задоцнет појадок,утринска ужинка,ручек,колачи,чај и кафе  во попладневните часови,ужина,вечера,дозна ужина, и ,домашни и страни алкохолни и безалкохолни пијалоци ,сладолед за време на вечерата,мини бар во собите.UALконцептот не вклучува странски увозни алкохолни пијалоци,и пијалоци и храна после 23 часот,цедени овошни сокови,храна и пијалоци на плажа ,  сите флаширани пијалоци,собна услуга,A la carte ресторан со резервација однапред. WI FI  интернет бесплатен во лобито.

Плажа:
Сопствена песочна плажа на која лежалките, пешкирите и барот покрај плажа се бесплатни за гостите на хотелот.

Дополнителни содржини:
Хотелот за своите гости нуди огромен спектар на дополнителни содржини за комплетно уживање. Вкусете ја интернационалната и нациопналната кујна. во главниот ресторан Релаксирајте се во 8 барови, A’la Carte  ресторани(италијански,рибен,турски,мексички и специалитет од кујната на Далекиот Исток)

Спорт и забава:
Отворен и затворен базен, 6 водени тобогани,Aqua парк, СПА центар, турска бања, сауна, фитнес центар, одбојка на плажа, мини фудбал на плажа, тениски терени и многу други активности предвидени специјално за вас.,мини клуб за деца од 04-12 години

Се наплаќа:
докторуслуга за чување на деца,услуга за перење на веш,хемиско чистење,rent-a-car.,телефон,фах,шопинг центар,компјутерски игри,спортови на вода,масажа,SPA центар,салон за убавина,куглање,билијард,осветлување на теренски терени.

Галерија

Програма на патување

Забелешки