Samra Bay Hotel 4*, Memsha

SB 4

Samra Bay Hotel & Resort 4* се наоѓа во центарот на Хургада на новото шеталиште Мемша во близина на плоштадот Хилтон. Од аеродромот е оддалечен на само 5 мин. возење. Овој луксузен хотел е отворен во ноември 2016 год. и има вкупно 200 соби распоредени на шест катови, неколку ресторани и барови. Од детски содржини има мини клуб ( 04-12год.), детски базен, игралиште, кино сала и детско мени за време на вечерата во Kids korner.
Хотелот е лоциран на првата линија покјрај море, на песочна плажа опремена со лежалки и чадори како и со пешкири за плажа. Во непосредна близина има и мал корален гребан кој посебно ги привлекува љубителите на подводниот свет а поголемиот дел е убава зона за пливање.

Сите стандардни соби се со клима, LCD TV, мини бар, апарат за кафе и чај, фен за коса и сеф и сите имаат балкон / тераса.

 

Галерија

Ценовник

SAMRA BAY HOTEL 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 02.јул 09.јул 16.јул 23.јул 30.јул 06.авг 13.авг 20.авг 27.авг 03.сеп 10.сеп
Memsa ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 08.јул 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
All Inclusive (AI) НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д
DBL STD возрасен 385 385 425 425 435 435 435 435 395 385 385
(2+2) 1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  2 дете 7-13,99 305 305 325 325 330 330 330 330 310 305 305
  3 возрасен 355 355 395 395 405 405 405 405 365 355 355
(1+1) Доплата за 1/1 соба 80 80 100 100 105 105 105 105 85 80 80
SAMRA BAY HOTEL 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 02.јул 09.јул 16.јул 23.јул 30.јул 06.авг 13.авг 20.авг 27.авг 03.сеп
Memsa ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
All Inclusive (AI) НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 13н / 7д 13н / 7д 13н / 7д 13н / 7д 13н / 7д 13н / 7д 13н / 7д 13н / 7д 13н / 7д 13н / 7д
DBL STD возрасен 569 609 649 659 669 669 669 629 579 569
(2+2) 1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99 265 265 265 265 265 265 265 265 265 265
  2 дете 7-13,99 417 437 457 462 467 467 467 447 422 417
  3 возрасен 504 544 584 594 604 604 604 564 514 504
(1+1) Доплата за 1/1 соба 152 172 192 197 202 202 202 182 157 152

 * Цените во табелите се изразени во ЕВРА, а плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност од 62,0 ден за 1 ЕВРО

 ** ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ДО 31.05

Програма на патување

Забелешки