Sea World Resort & Spa 5*, Side

pooln_at_the_sea_world

download

 

 


Локација
: Хотелот е лоциран на 10 км од Манавгат, 15 км од Сиде, 70 км од аеродромот во Анталија и се простира на површина од 50.000 м2.

Плажа: Хотелот располага со сопствена песочна плажа долга 250 м, на која лежалките и чадорите за гостите се бесплатни.

Сместувачки капацитети: Хотелскиот капацитет нуди 528 соби сите опремени со бања, клима уред, сателитска ТВ, мини бар, сеф, фен, тераса / балкон.

Дополнителни содржини: За своите гости хотелот нуди 1 главен ресторан, 3 а ла карт ресторани, 7 барови, надворешен базен, затворен базен, базен со тобоган, или релаксирајте се во фитнес центарот, џакузи, ватер поло, одбојка на плажа и останати активности.

Услуга: All Inclusive

Галерија

Програма на патување

Забелешки