Seagull Resort Hurghada 4*, Sakala

СГ 5

 СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.07

Локација:
Лоциран е во туристичкиот центар на Хургада, Сакала на окулу 5км. оддалеченост од Најновиот центар, Мемша, на сопствена песочна плажа. Во непосредна близина на хотелот се наоѓаат најразлични содржини како шопинг центар, ресторани, барови. Се состои од две згради, секоја секоја со своја рецепција, ресторан и плажа. Користењето на чадори и лежалки е бесплатно за гостите на хотелот.

Хотелски содржини:
Хотелот има три ресторани со интернационални специјалитети, неколку барови, спа центар, клуб за деца, анимации, салон за убавина, шопинг центар и т.н. Во склоп на хотелот има и 4 базени за деца и возрасни, аква парк со тобогани и спортови на вода.

Соби:
Собите се опремени со клима уред, телефон, мини фрижидер, купатило, фен а некои се со балкон а други со тераса.

Галерија

Ценовник

СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.07

SEAGULL RESORT HURGHADA 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 09.јул 16.јул 23.јул 30.јул 06.авг 13.авг 20.авг 27.авг 03.сеп 10.сеп
Sakala ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
All Inclusive (AI) НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д
DBL STD возрасен 455 455 455 455 455 445 445 445 425 415
(2+2) 1 Дете 2-11,99 & 2 дете 2-5,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  2 дете 6-11,99 340 340 340 340 340 335 335 335 325 320
  3 возрасен 425 425 425 425 425 415 415 415 395 385
(1+2) Доплата за 1/1 соба 115 115 115 115 115 110 110 110 100 95
FAMILY возрасен 491 491 491 491 491 481 481 481 461 451
(2+2 / 3+1) 1 Дете 2-11,99 & 2 дете 2-5,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  2 дете 6-11,99 358 358 358 358 358 353 353 353 343 338
  3 возрасен 455 455 455 455 455 445 445 445 425 415
Доплата за SUPERIOR FRONT SEA VIEW: 18 еур по соба од ноќевање над DBL STD соба
SEAGULL RESORT HURGHADA 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 09.јул 16.јул 23.јул 30.јул 06.авг 13.авг 20.авг 27.авг 03.сеп
Sakala ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
All Inclusive (AI) НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д
DBL STD возрасен 669 669 669 669 659 649 649 629 599
(2+2) 1 Дете 2-11,99 & 2 дете 2-5,99 265 265 265 265 265 265 265 265 265
  2 дете 6-11,99 467 467 467 467 462 457 457 447 432
  3 возрасен 604 604 604 604 594 584 584 564 534
(1+2) Доплата за 1/1 соба 202 202 202 202 197 192 192 182 167
FAMILY возрасен 747 747 747 747 737 727 727 707 677
(2+2 / 3+1) 1 Дете 2-11,99 & 2 дете 2-5,99 265 265 265 265 265 265 265 265 265
  2 дете 6-11,99 506 506 506 506 501 496 496 486 471
  3 возрасен 669 669 669 669 659 649 649 629 599
Доплата за SUPERIOR FRONT SEA VIEW: 18 еур по соба од ноќевање над DBL STD соба

Програма на патување

Забелешки