Serenity Makadi Beach 5*, Makady Bay

SERENITY 6

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗАКЛУЧНО СО  30. 04. 2019

Serenity Makadi Beach 5*, Makady Bay

Локација: Овој голем ресорт опфаќа 400.000м2, опкружен е со зелена градина и се наоѓа на самиот брег на Црвено Море, на приватна плажа со понтонски мост а еден дел од плажата има песочен влез во море. Хотелот е изграден во Марокански стил, во заливот Макади, оддалечен од центарот на Хургада 40км. а од аеродромот 36км.
Соби: Хотелот има 714 соби и апартмани. Сите соби се просторни со удобен мебел, со купатило со фен, САТ ТВ, телефон, клима уред, сеф, мини бар и балкон или тераса.
Содржини: Покрај главниот ресторан на гостите им се на располагање уште 7 ресторани, Либански, Италиојански, Кинески, Суши, Рибен, ресторан покрај базен, бар покрај базен, бар на плажа, снек бар, бар во лоби, дискотека. Во хотелот има и продавници, апотека, банкомат, менувачница, салон за убавина, театар, интернет центар…
Спорт и забава: Освен 5те надворешни базени кои се простираат на површина од 4000м2 за возрасни и за деца ( 2 со морска вода )на гостите им се на располагање и Пинг понг, теретана, мини голф, 3 тениски терени, терен за фудбал и одбојка, пикадо, нуркачки центар и спортови на вода. Во склоп на СПА центарот има простории за масажа. сауна, турска бања и џакузи. Професионален аниматорски тим организира дневна и вечерна забава како за за возрасни така и за деца.
SERENITY 4

Галерија

Ценовник

Ноќевања 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6
Термин од: ’17.06 ’24.06 ’01.07 ’08.07 ’15.07 ’19.07 ’22.07 ’26.07 ’29.07 ’02.08 ’05.08 ’09.08 ’12.08 ’16.08 ’19.08 ’23.08 ’26.08 ’30.08 ’02.09 ’06.09 ’09.09 ’13.09 ’16.09 ’23.09
STANDARD ROOM & ALL INCLUSIVE
Цена по лице во двокреветна соба 489 489 549 549 549 549 549 549 549 549 549 549 549 549 549 549 549 509 489 489 489 489 489 489
»Прво дете 2-6.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
»Прво дете 7-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Цена за еднокреветна соба 629 629 719 719 719 719 719 719 719 719 719 719 719 719 719 719 719 659 629 629 629 629 629 629
»Прво дете 2-6.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
»Прво дете 7-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Трет возрасен 459 459 519 519 519 519 519 519 519 519 519 519 519 519 519 519 519 479 459 459 459 459 459 459
Ноќевања 10 10 9 10 9 10 9 10 9 10 9 10 9 10 9 10 9 10 9 9
Термин од: ’08.07 ’15.07 ’19.07 ’22.07 ’26.07 ’29.07 ’02.08 ’05.08 ’09.08 ’12.08 ’16.08 ’19.08 ’23.08 ’26.08 ’30.08 ’02.09 ’06.09 ’09.09 ’13.09 ’20.09
STANDARD ROOM & ALL INCLUSIVE
Цена по лице во двокреветна соба 789 789 729 789 729 789 729 789 729 789 729 789 729 749 669 689 649 689 649 649
»Прво дете 2-6.99 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235
»Прво дете 7-13.99 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235
Цена за еднокреветна соба 1.059 1.059 979 1.059 979 1.059 979 1.059 979 1.059 979 1.059 979 999 879 909 849 909 849 849
»Прво дете 2-6.99 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235
»Прво дете 7-13.99 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235 235
Трет возрасен 729 729 699 729 699 729 699 729 699 729 699 729 699 689 609 629 589 629 589 589
Ноќевања 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13
Термин од: ’17.06 ’24.06 ’01.07 ’08.07 ’15.07 ’19.07 ’22.07 ’26.07 ’29.07 ’02.08 ’05.08 ’09.08 ’12.08 ’16.08 ’19.08 ’23.08 ’26.08 ’30.08 ’02.09 ’06.09 ’09.09 ’16.09
STANDARD ROOM & ALL INCLUSIVE
Цена по лице во двокреветна соба 829 879 949 949 949 949 949 949 949 949 949 949 949 949 949 909 879 839 829 829 829 829
»Прво дете 2-6.99 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255
»Прво дете 7-13.99 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255
Цена за еднокреветна соба 1.109 1.189 1.289 1.289 1.289 1.289 1.289 1.289 1.289 1.289 1.289 1.289 1.289 1.289 1.289 1.229 1.189 1.129 1.099 1.099 1.099 1.099
»Прво дете 2-6.99 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255
»Прво дете 7-13.99 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255 255
Трет возрасен 739 819 859 859 859 859 859 859 859 859 859 859 859 859 859 819 789 779 739 739 739 739

Програма на патување

Забелешки