Neos Marmaras / Villa Parthenon

Villa Parthenon, Neos Marmaras (1)_m

Neos Marmaras е едно од најпознатите места на вториот крак на Халкидики – Ситониа. Освен амфитеатралната местоположба, главни природни карактеристики на Неос Мармарас се и прекрасното, проѕирно чисто море, како и песочните плажи кои се простираат во непосредната близина на градот и блиските борови шуми. Низата скриени плажи, со кои ионака се карактеризира полуостровот Ситониа, се само дополнителен мотив за избор на овој град како централна локација при летување на овој дел од Халкидики. За оние кои би посакале својот одмор да го поминат исклучиво во неговата околина, освен одличната понуда на градскиот живот со сета потребна инфраструктура, на располагање им се и малите, песочни градски плажи, познатата плажа Парадисос, како и големата градска плажа која се простира југоисточно од центарот на градот, во правец кон надалеку познатиот хотелски ресорт – Порто Карас. Прошетките со туристичките бродчиња од марината на Неос Мармарас, кон блиските туристички дестинации, се всушност целосно оформување на прекрасниот одмор, кој ви го нуди Ситониа. 

Објектот Villa Parthenon е лоцирана на десната страна од Неос Мармарас, во блиска оддалеченост од познатата плажа Парадисос. Вилата се карактеризира со својата специфична скалеста градба, со која од една страна на улицата излегува со своето приземје, а на другата срана нејзиниот прв кат се наоѓа опкружен со прекрасно уреден двор. Располага со повеќе двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија, сите опремени со потребен мебел, клима уред, ТВ, тоалет, мини кујна и балкони ориентирани кон градот и морето. Близината на останатите содржини, како и малите градски плажи, соодветно ја дополнуваат кон останатите капацитети за одмор во Неос Мармарас.

Галерија

Ценовник

Наем на студио, за 7 ноќевања (без превоз).

 

СИТОНИЈА

наем

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

студио/апартмани

термин

11

18

25

2

9

16

23

30

6

13

20

27

3

10

(7 ноќевања)

ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

 

STD 1/2 (2 лица)

196

216

237

261

287

315

338

338

338

338

307

267

223

178

 

до 30.Април

187

206

226

243

267

293

315

315

315

315

286

249

212

170

PARTHENON “B” (tv, ac*)

STD 1/2+1 (3 лица)

205

225

248

272

300

329

353

353

353

353

321

279

232

186

Неос Мармарас

до 30.Април

195

214

236

253

279

306

329

329

329

329

299

260

221

177

 

STD 1/3+1 (4 лица)

213

235

258

284

312

343

368

368

368

368

334

291

242

194

 

до 30.Април

203

224

246

265

291

319

343

343

343

343

311

271

230

185

- Цените се однесуваат на наем на студио, за 7 ноќевања (без превоз).
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD).

 

 

Програма на патување

Забелешки