SIVOTA / VILLA LONG SUMMER

b_DSC_0072

За Sivota може да се каже, дека претставува една од ретките а сеуште ненарушени природни убавини на Грција. Како мало село покрај брегот на префектурата Епир, се наоѓа на самиот пат од Игуменица за Парга. Доколку барате мирно место за одмор, кое ги има сите потребни услови и понуди, а сеуште живее со традиционалниот начин на живот, тогаш сигурно ќе го најдете во Сивота. Престојувајќи во Сивота, всушност имате можност да ги согледате вистинските природни особености на јонскиот брег. Големиот избор на преубави плажи, мали островчиња, пловење до нив со чамец, традиционални гостилници, специјалитети на медитеранската кујна, идилични пејсажи… и многу повеќе, се секојдневната слика на можности кои ве очекуваат. Романтичниот ноќен живот, во мирното крајбрежно место, навечер го збогатуваат музиката и разговорите во низата ресторани и кафетерии за забава.

Villa Long Summer е лоцирана на околу 400 метри од најблиската плажа во Сивота и околу 700 мтри од марината во градот. Во својот состав има повече единици за сместување, четворокреветни апартмани, опремени со мебел, ТВ и клима уред, интернет и останати потребни содржини. Во составот на атманите с уредена спална соба и кујна со дополнителни кревети. Сире имаат балкони и тераси со поглед кон дворот и блиската улица

Галерија

Ценовник

 

  наем МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
  термин 18 25 1 8 15 22 29 8 17 26 4 13 22 31 7 14 21
  ноќевања 7 7 7 7 7 7 9 9 9 9 9 9 9 7 7 7 7
LONG SUMMER “B” (tv, ac*) APT1B 1/2+2 (4 лица) 129 160 200 230 264 304 449 516 567 624 624 624 520 337 270 216 173
Сивота до 31.Март 120 149 186 214 246 283 418 480 528 581 581 581 484 314 252 201 161

 - Цените се однесуваат на наем на апартмани за 7 ноќевања (без превоз).
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD).

 

Програма на патување

Забелешки