Халкидики – Ситонија

Ситонија е вториот крак на полуостровот Халкидики, помеѓу Касандра и Атос. Познати туристички места на Ситонија се: Агиос Николаос, Вурвуру, Никити, Неос Мармарас, Сарти, Сикиа, Метаморфозис и др. Ситонија изобилува со природни убавини, прекрасни песочни плажи и мирно море. Совршено место за одмор.

melisaa

MELISSA HOTEL 3*

од 20€
BB

Извинете, овој текст е достапен само во Macedonian. ... Повеќе

VM09_113

(Macedonian) Hotel VILLAGE MARE 4* (Metamorfosis)

од 43€
AI

Извинете, овој текст е достапен само во Macedonian. ... Повеќе

toroni 2

Toroni Blue Sea 3*, Toroni

од 158€
HB

Извинете, овој текст е достапен само во Macedonian. ... Повеќе

index

(Macedonian) PHILOXENIA BUNGALOWS 3* (Psakudia)

од 34€
HB

Извинете, овој текст е достапен само во Macedonian. ... Повеќе

images1

(Macedonian) LAGOMANDRA HOTEL 4* (N. Marmaras)

од 34€
HB

Извинете, овој текст е достапен само во Macedonian. ... Повеќе

images1

(Macedonian) Hotel LAGOMANDRA BEACH 4* (N. Marmaras)

од 38€
HB

Извинете, овој текст е достапен само во Macedonian. ... Повеќе

blue-dolphin-hotel

(Macedonian) Blue Dolphin 4* Metamorfosis

од 39€
HB

Извинете, овој текст е достапен само во Macedonian. ... Повеќе