Hotel St George Ski & Spa 4*, Bansko

st_george_topimg_6

 

www.stgeorgespabansko.com

 Локација: Хотелот е лоциран во новиот дел на Банско, на неколку минути пеш од гондолата и од ценатарот на Банско. 

 Сместување: Располага со 100 соби. Стандардните соби располагаат со: две стандардни легла, кабловска ТВ, туш ВЦ, интернет конекција.

 Содржини: 24/7 рецепција, ресторан, бар, ноќен клуб, спа центар, фитнес клуб, меана, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглање, факс, фотокопир.

SPA & Wellness: внатрешен базен, парна бања, сауна, камена бања, салони за масажа, спа и арома терапи, солариум и фитнес центар. Во Спа центарот се нудат различни третмани и релаксирачки масажи со доплата

 

 

 

Галерија

Ценовник

 

Hotel St George Ski & Spa 4*, Bansko МАХ. ЛИЦА  01.12. -  20.12.
06.03. – 30.04.
21.12. – 27.12.
11.01. – 26.01.
12.02. – 05.03.
03.01. – 10.01.
27.01. – 11.02. 
28.12. – 02.01. 
ТИП НА СОБА          HB HB HB HB
DBL   Economy  2+0 24,90 € 30,40 € 38,60 € 60,60 €
DBL Standard  2+0 26,00 € 31,50 € 39,70 € 62,80 €
STUDIO Economy 2 + 1 28,20 € 32,60 € 41,90 € 65,00 €
STUDIO Standard 2 + 1 29,30 € 33,70 € 42,50 € 65,60 €
 АПП со 1 спална- Economy  2 + 2 30,40 € 38,10 € 46,30 € 68,30 €
 AПП со 1 спална  Standard 2 + 2 31,50 € 40,30 € 48,50 € 70,50 €
 АПП со 2 спални    Economy 4 + 2 50,20 € 60,60 € 79,90 € 117,30 €
Двоспален АПП со 2 спални Standard 4 + 2 57,30 € 65,00 € 83,70 € 120,00 €
           
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата. 
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD)
Минимум престој 5 ноќевања во периодот 28.12.2018-02.01.2019
Максимален број на лица: DBL eco(2+0), DBL std (2+0), Studio (2+1),  App 1 спална ( 2+2 ), APP 2 спални (4+2)  

 

Забелешки