Sultan Sands Island Resort 4*, Kiwengwa

султан 1

Sultan Sands Island Resort 4*, Kiwengwa

Sultan Sands Island Resort се наоѓа веднаш до неговиот сестрински комплекс, Bluebay Beach Resort & Spa на широката, пенлива плажа на Kiwengwa, на источниот брег на островот. Sultan Sands Island Resort има уникатен карактер. Инспирираната мешавина на свахили и арапска архитектура и декор создава опуштен амбиент, додека првокласните удобности и капацитети обезбедуваат комплетен комфор.

Со својата идилична позиција на самата плажа, релаксирачкиот базен е прекрасен избор за одмор и релчаксација. Гостите на Sultan Sands делат многу содржини со Bluebay Beach Resort, вклучувајќи го и познатиот Оазис Спа и One Ocean Dive центарот за нуркање.

Пространите соби се изградени во стилот на традиционалните африкански rondavels, секоја вкусно украсена со традиционален мебел Zanzibari. Собите Pwani се со поглед кон морето, или со поглед на убавата градина  додека Bahari собите се наоѓаат во близина на плажа.

                  

Галерија

Ценовник

 АВИО БИЛЕТ + 1 НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ВО ДОХА + 9 НОЌЕВАЊА СО AI ( СЕ ВКЛУЧЕНО ) 
 
Sultan Sands Island
Resort 4*, Kiwengwa
 УСЛУГА  до  31.12.2017  14.01 – 31.01.2018 ————
Цена по лице во Baobab room

AI

од 1.195  €

од 1.475  €

—–  €

Цена по лице во Pwani Room

AI

 од 1.315 €

од 1.605  €

  —– €

* Цените се во евра, плаќањето се врши исклучиво во денари 1€=62мкд

Забелешки