The Z Hotel 4*, Zanzibar

the z hotel 4

Бутик хотелот Z e сместен на идилична локација на прекрасните плажи со бел песок на северниот врв на островот Занзибар.  Се наоѓа во близина на селото Nungwi, и овој хотел е одличен за оние кои бараат луксузно сместување со можност да се доживее локалната култура на Занзибар.  Хотелот располага, со мини спа во кој можете да уживате во голем број на масажи, како и спектакуларен поглед од базенот и голем избор на водени активности. 
Хотелот располага со 38 соби пријатно опремени со клима, ТВ, мини бар, wi-fi, сеф.
Гостите можат да уживаат ресторанот во Saruche на свежа морскахрана, или пак да се опуштат и релаксираат  со коктели гледајки го зајдисонцето во Cinnamon бар.

Галерија

Ценовник

 

THE Z HOTEL 4*

Период

12.12-22.12.2016

23.12-29.02.1017

01.03-15.04.2017

     

 

услуга

   12 BB

Цена по лице во
DLXGARDEN VIEW

BB

 965€

 1.215€

 965€

Цена по лице во DELUXE SEA VIEW

BB

 1.065€

 1.345€

 1.065€

Цена по лице во OCEAN FRONT COTTAGES

BB

 1.495€

 1.185€

 1.495€

* Цената не вклучува авионски билет
Најефтината моментална цена е со Turkish Airlanes – 471€ + 274  вклучени аеродромски такси,  за резервација до 10.12.2016

* Цените се во евра, плаќањето се врши исклучиво во денари 1=62мкд

Забелешки