Vista Sol Punta Cana 3* ex. Carabella beach

CARABELLA 3

Хотелот се наоѓа на белите песочни плажи на Пунта Кана на само 20 минути возење од меѓународниот аеродром и 40 минути од Higuey , најблискиот град со катедрала посветена на светецот-заштитник на Доминиканската Република.
Ресортот нуди 470 соби во десет различни згради опкружени со прекрасни тропски градини. Сите соби се опремени со клима уред , сателитска телевизија , фрижидер и имаат балкон или тераса.
Појадок , ручек и вечера се служи во централно лоцираниот ресторан,на база на шведска маса, а во три тематски ресторани се служи a la carte мени. Постојат најразлични барови и снек барови вклучувајќи ги и оние до базен и на плажа.
Дневните активности се движат од аеробик и одбојка на плажа па до часови за танцување и сурфање на ветер. Во вечерните часови може да се забавувате во казино, диско , или на нај различни ревии и натпреварувања
За деца постоји детско игралиште , базени , мини- клуб и мини- диско. Беби ситер услугата е достапна на барање.

 

Галерија

Ценовник

Vista Sol Punta Cana 4*
( Ex. Carabella Beach )

Валидност

01.05-13.07.2018

 14.07-24.08.2018

25.08-31.10.2018

Услуги

AI

AI

AI

ноќи

 9

9

Цена по лице во двокреветна соба (Comfort)

685€ 705 665 

Цените НЕ вклучуваат авионски билети

Croatia Airlines / Air France – најефтина можна цена за издавање до 10.04.2018  = 913€ со вклучени Аеродромски такси

Croatia Airlines / Condor – најефтина можна цена 945€ со вклучени Аеродромски такси

Забелешки