Warere Beach Hotel 3* , Nungwi

portfolio_template31

Warere Beach е сместен на затскриена плажа, источно од Нунгви, една од најпопуларните плажи во Занзибар. Нунгви е позната по својата кристална сина вода, феноменални, шеќерно бели песочни плажи, нуркање и одличен ноќен живот.

Додека повеќето хотели во Nungwi се во самото село, Warere Beach се наоѓа во тивок, изолиран дел на плажа која овозможува приватност и чиста релаксација, но сепак со лесен пристап до сите атракции Nungwi секогаш кога ќе ви треба малку возбуда, ќе ви го понуди тоа.

Погледот од нашиот специјален дел на плажа е зачудувачки, и го дизајниравме нашиот хотел околу овој спектакуларен поглед. Секој од нашите индивидуални бунгалови има поглед кон прекрасната плажа. Нашите три специјални соби на предната плажа се лоцирани така што ќе се чувствувате како да живеете во океанот.

Само неколку чекори од плажата ќе ве однесат до она што го сметаме за дар на природата – каде природното излегување на карпите создава приватно мало засолниште на една затскриена, беспрекорна плажа.
deck (1)

Галерија

Ценовник

АВИО БИЛЕТ + 1 НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ВО ДОХА + 9 ПОЛА ПАНСИОНИ + СИТЕ ТРАНСФЕРИ

   

 

 

 

 

 Warere Beach Hotel 3* 

УСЛУГА

до  31.10.2017

01.11 – 21.12.2017 23.12.’17–15.01.’18 —————–
           
           

Цена по лице во Ocean View rooms/bungalows

HB

1.225 €

1.175 €

1.215 €

—–  €

Цена по лице во Ocean front bungalows

HB

1.385 €

1.245 €

1.325 €

——  €

* Цените се во евра, плаќањето се врши исклучиво во денари 1€=62мкд

Забелешки