Zawadi Beach Villas 3* – Zanzibar

dsc_7347

Како дел од комплексот Ланги Ланги, Завади се наоѓа на прекрасниот дел од плажата Матемве на североисточниот брег на Занзибар.

Со само 2 Вили една со 4 соби и 1 со 3 соби во хотелот ќе се сместат само максимум 14 гости во исто време што го прави префектен за романтични бегства. Хотелот поседува многу голем инфинити базен, дозволувајќи им на гостите да пливаат и да се релаксираат и во самиот хотел, кога тие не се на плажа.

Галерија

Ценовник

АВИО БИЛЕТ + 1 НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ВО ДОХА + 9 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК + СИТЕ ТРАНСФЕРИ

 

 

 

 

 

Zawadi Beach Villas  3* Matemwe

ПЕРИОД Do  19.12.2017 20.12.2017 -10.01.2018  

Цена по лице во SALAME ROOM – Sea View

BB

995

1.075

приземје

Цена по лице во SALAME ROOM – Sea View

BB

1.045

1.145

Приземје со тераса

Цена по лице во DON BAKER/SHEBE –Sea View

BB

1.085

1.215

1 спрат со тераса

Доплата за полупансион (HB) 25€ по лице по ден  / Доплата за полнпансион (FB) 42 по лице по ден

* Цените се во евра, плаќањето се врши исклучиво во денари 1€=62мкд

Забелешки